Staff Directory

Staff Directory

Allen, Austin

PT Custodian

Allen, Cheryl

PT Social Studies Teacher

Andersen, Clark

Physics/Science Teacher

Astin, Kaylene

Earth/Integrated Science/Ell Teacher

Aust, Tammie

Self Contained Severe Unit Teacher

Ballif, Broc

7th/8th Grade Science Teacher

Berrett, Kevin

PT Custodian

Billings, Teresa

Math Teacher

Blanch, Kathryn

Writing Lab Aide

Boucher, Andrea

Science/Earth Science Teacher

Braun, Ellen

PT Art Teacher

Brenkman, Chase

PT Custodian

Brunson, Kamri

PT Custodian

Champneys, Shantel

Student Advocate Aide

Colvin, Kylee

Mild/Moderate (English) Teacher

Deamer, Matthew

Counselor

Doman, Marian

History Teacher

Edwards, Ethan

Temp Accompanist

Espinoza, Cole

PT Custodian

Euteneier, Kody

Orchestra/Band/Choir Teacher

Farnsworth, Jenna

Math Teacher

Ferrin, Bryson

PT Custodian

Finlayson, Spencer

PT Custodian

Fisher, Kawika

PT Custodian

Gainsforth, Amanda

Sp Ed Aide - Severe

Gerrard, Nicole

PT Food Technician

Glenn, Shannon

Sp Ed Aide - Severe

Glover, Jessica

Sp Ed Aide

Gniot, Denise

History Teacher

Hall, Amy

Library/Media Teacher

Hansen, Niels

Assistant Pricipal

Harames, Mary

Sp Ed Aide

Harrell, Leah

PT Math Teacher

Harris, Andrea

Integrated Science Teacher

Hartvigsen, Ann

Health Teacher

Hill, Jericho

PT Custodian

Hoag, Shannon

Sp Ed Aide Secretary

Hodges, Amber

PT English Teacher

Horman, Holly

Counselor

Hubbard, Laurin

Options Aide

Hunsaker, Kyler

PT Custodian

Irwin, Carla

PT Food Technician

Isaacson, Thelma

Head Secretary

Jackson, Auriel

Language Arts Teacher

Jensen, Leann

History Teacher

Johnson, Diana

Sp Ed Aide

Johnson, Jacy

Math Teacher

Larson, Seth

PT Custodian

Lee, Jennifer

CTE Business/Keyboarding Teacher

Loftus, Melinda

PT Custodian

Lowder, Sherrill

Office/Registrar/Counseling Aide

Marks, Ashley

Language Arts Teacher

Marriott, Leigh

PT Choir Teacher

Mcfadden, Shaunee

Mild/Moderate Teacher - Math

Mcneely, Gail

Food Technician

Meyerhoffer, Leslie

Head Custodian

Morris, Eric

PT Custodian

Navarro, Leticia

PT Food Technician

Nielsen, Amanda

Office Aide

Ocegueda, Chelsea

PT Custodian

Owen, Timothy

Mild/Moderate Teacher

Paige, Jason

Integrated Science Teacher

Panter, Lauren

Language Arts Teacher

Paredes, Brianna

PT Custodian

Patterson, Matthew

Principal

Pobanz, Ben

PT Custodian

Pobanz, Seth

PT Custodian

Porter, Trent

PE Teacher

Quinton, Rebecca

PT Food Technician

Rashid, Kira

PT Custodian

Reed, Missy

CTE Intro/Keyboarding Teacher

Reese, Kirk

Spanish/Adult Education Teacher

Richardson, Janessa

Math Teacher

Roane, Susan

Counselor

Ruiz De Gil, Mireya

PT Nutrition Service Worker

Rusch, Sheila

Mild/Moderate Teacher

Shaw, Paula

Attendance Secretary

Smith, Heather

Family Consumer Science/CTE Teacher

Sneddon, Samuel

PT Custodian

Sowby, David

Band/Choir Teacher

Sparrow, Aiden

PT Custodian

Stewart, Melanie

PE Teacher

Tanner, Blake

Technology Ed Teacher

Teasdale, Angie

Assistant Head Custodian

Tomlinson, Sandra

Language Arts Teacher

Torruellas, James

Spanish Immersion Teacher

Vorwaller, Evelyn

PT Food Technician

Waddoups, Brooke

PT Custodian

Wallace, Scott

Geography/History Teacher

Wallace, Teena

Food Technician Manager

Wardleigh, Kara

Language Arts Teacher

Waters, Melissa

Half-Time English Teacher

Welch, Marc

Math Teacher

Westbroek, Craig

Art Teacher

Wiese, Sheri

Math Teacher

Wood, Dani

Language Arts/Reading Teacher

Young, Ryan

Technology Education Teacher

Zentz, Harold

German Teacher

Zito, Jolene

PT Drama Teacher